معصومه آقاپور علیشاه، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در دومین روز از برپایی نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته از این نمایشگاه بازدید کرد.

آقاپور در خلال بازدید از نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی با ابراز خوشنودی در گفت‌وگو با روابط عمومی بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته گفت: در مجلس دهم به جایگاه صنعت چاپ توجه خاصی شده است. ضرب‌المثلی هست که می‌گوید عدو سبب خیر شود اگر خدا خواهد، بعد از اعمال تحریم‌ها بر کشور عزیزمان مجبور شدیم اتکای بیشتری بر نیروها و توانایی‌های داخلی داشته باشیم. یکی از مواردی که می‌تواند نقش بسزایی در صادرات غیرنفتی کشور داشته باشد، صنعت چاپ است.
وی افزود: واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی همگی متوجه اهمیت صنعت چاپ‌شده‌اند و بر این نکته واقف‌اند که هزینه برای صنعت چاپ خرج و اتلاف سرمایه نیست، بلکه یک سرمایه‌ گذاری خوب و مثمر است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر بتوانیم در بخش کالاها و خدمات، صنعت چاپ را سرمایه ببینیم نه هزینه، قاعدتاً جایگاه آن روز به روز ارتقا پیدا خواهد کرد.
وی تصریح کرد: همکارانم در مجلس شورای اسلامی در مورد اهمیت صنعت چاپ به باور و یقین رسیده‌اند اما تا صنعت چاپ به مرحله‌ی نهایی خود برسد و بتواند نقش بسزایی در تولید ناخالص داخلی داشته باشد راه بسیار طولانی در پی دارد.
آقاپور در ادامه با اشاره به نقش بانوان در صنعت چاپ گفت: درخواست من از تمام دست‌اندرکاران صنعت چاپ این است که نقش بانوان را در طراحی و تبلیغات پر رنگ کنند، زیرا حدود ۶۰ درصد از مصرف‌کنندگان نهایی کالاها و خدمات در همه‌ی کشورها بانوان هستند و زمانی می‌توانند فرهنگ مصرف کالای ایرانی را داشته باشند که دیدگاه و احساسشان در صنعت چاپ دیده شود. بنده در اینجا از اتحادیه‌ها و صنوف وابسته به چاپ می‌خواهم تا دیدگاه زنانه در بخش صنعت چاپ را پر رنگ‌تر لحاظ کنند.
وی در انتها خاطرنشان کرد: امسال بیست و ششمین دوره از نمایشگاه صنعت چاپ است، من معتقدم این نمایشگاه نباید محدود و سالانه باشد و بهتر است هر شش ماه یک‌بار برپا شود. مورد بعدی برپایی این نمایشگاه در استان‌های سراسر کشور به‌صورت چرخشی است، زیرا بسیاری از واحدهای تولیدی شهرستان‌ها امکان حضور در نمایشگاه تهران برایشان مقدور نیست. اگر بدین‌صورت شود، قاعدتاً این توانمندی در اختیار تمام واحدهای تولیدی کشور قرار می‌گیرد.

روابط عمومی بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell